Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Ryn
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Rejestr zmian

Szczegóły informacji

Projekt partnerski: pt. "Jutro jest dla nas we wspólnej przestrzeni” projekt aktywizacji społecznej, edukacyjnej i zawodowej mieszkańców zagrożonych wykluczeniem – projekt III nr RPWM.11.01.01-28-0029/18

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2018-12-10 13:14:48 przez Administrator Systemu

Akapit nr - brak tytułu

Na podstawie art. 33 ust. 4a ustawy z dnia 11 lipca 2014 roku o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (tj. Dz.U. z 2017 r. poz. 1146 ze zm.) Miasto i Gmina Ryn podaje do publicznej wiadomości, że z dniem 1 listopada 2018 roku przystąpiła do realizacji projektu partnerskiego:
 
pt. "Jutro jest dla nas we wspólnej przestrzeni” projekt aktywizacji społecznej, edukacyjnej
i zawodowej mieszkańców zagrożonych wykluczeniem – projekt III
nr RPWM.11.01.01-28-0029/18
 
Powyższy projekt realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.1 Aktywne włączenie, w tym z myślą o promowaniu równych szans oraz aktywnego uczestnictwa
i zwiększaniu szans na zatrudnienie
Poddziałanie 11.1.1 Aktywizacja społeczna i zawodowa osób wykluczonych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym - projekty konkursowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
 
Partnerem wiodącym w projekcie jest Stowarzyszenie Doradców na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Olsztynie, ul. Towarowa 9/101/A, wpisana do Rejestru Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy W Olsztynie, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000243025.
 
W ramach projektu przewidziane zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej 28 osób zagrożonych ryzykiem ubóstwa i/lub wykluczenia społecznego,  w wieku 18 - 64 lata, zamieszkałych w 100% na obszarze rewitalizacji w mieście Ryn poprzez objęcie ich usługami aktywnej integracji mających bardzo niski potencjał do podjęcia zatrudnienia
(niskie kwalifikacje i kompetencje zawodowe, małe doświadczenie zawodowe).
Projekt oferuje: zajęcia z psychologiem, brokerem edukacyjnym; poradnictwo indywidualne
z psychologiem i doradcą zawodowym; zajęcia grupowe, tj.: warsztaty z psychologiem, warsztaty z doradcą zawodowym, warsztaty wizerunku i autoprezentacji; kursy i szkolenia zawodowe; staże zawodowe.
Realizacja projektu pozwoli na zaktywizowanie osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji społeczno-zawodowej oraz zwiększenie ich szans na zatrudnienie.

Załączniki